Strategijos ir taktikos

    Dažasvydis, kaip ir daugelis kitų žaidimų, reikalauja daugiau komandinio supratimo ir darbo, nei svarbi yra įrangą ar net atskirų žaidėjų įgūdžiai. Gerai organizuota komanda dirbdama kartu gali nugalėti priešininką, kurio žaidėjai mažai vienas kitą pažįsta, net jei atskiri nariai turi geresnių įgūdžių ir įrankių. Bendravimas yra raktas nugalėtojų komandai, dažnai protas ir komandinis darbas padeda laimėti žaidimą.
Toliau pateikiamos taktikos kurios naudojamas įvairiems scenarijams, tačiau tai ne taisyklės, nes kiek scenarijų, lygiai tiek ar net daugiau galimų strategijų ir taktikų. Keisdami taktikas, kad tiktų savai komandai, jų lyderiai gali prigalvoti labai įvairių ir nenuspėjamų ėjimų.
    PASAGA - tai manevras, skirtas užspiesti priešininkų komandą į U formos pasalą, kuomet jie yra puolami vienu metu iš trijų pusių to visai nesitikėdami. Patekus į tokią situaciją komanda gali prarasti net 75% komandos narių ar net daugiau. Daugumos pradedančiųjų žaidėjų strategija yra labai paprasta, tiesiog stoti į vieną liniją ir judėti į priekį. Taip judant lygiagrečiomis linijomis sutinkama priešininkų komanda ir bandoma nušauti prastai pasislėpusius žaidėjus. Besinaudojančios PASAGA taktika komandos atsilikę žaidėjai bando atlaikyti ugnį, kol likusieji komandos nariai apsupą priešininkų komandą ir juos puola nepasiruošusius šoniniais flangais. Užspiesta į dėžutę komanda neturi jokios atsitraukimo galimybės. Dažniausiai tokia kova baigiasi labai greitai, tai trunka vos dvidešimt sekundžių, o kartais net ir trumpiau. Pasibaigus šūviams, lieka vienas kitas pavienis priešininkų komandos narys arba komanda sunaikinama visiškai.
    APIBĖGIMAS - tai manevras, kuomet dalis puolančios komandos bando apibėgti priešą ir pulti jį iš užnugario, o likusioji komandos dalis tuo pačiu metu puola iš priekio. Pasidalinusios komandos puolimas tuo pačiu metu yra labai svarbus momentas. Apsuptai komandai tampa velniškai sunku apsiginti nuo puolančiųjų. Apsiginti tampa paprasčiau, jei puolama komanda sugebėjo pasiskirstyti į dvi grupeles ir vieną jų paleisti labiau į priekį, tuomet likusioji grupelė apsisuka ir taip gali apginti komandos užnugarį.